Działania w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy do zapoznania się z naszym programem działań promujących zdrowie              na rok szkolny 2021/2022

Plan pracy Szkoła Promująca Zdrowie 2021-2022

Spotkanie z Piotrem Hojką- Olimpijczykiem, Mistrzem Polski i Europy.

    

Słynny wioślarz – Piotr Hojka opowiedział nam jak rozpoczęła się Jego kariera, a przede wszystkim jaki wpływ na jego życie miał sport.  Podczas swojej wizyty nasz gość niejednokrotnie podkreślał pozytywny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie i życie człowieka.

Spotkanie z wioślarzem Piotrem Hojko

Zimowe zabawy na śniegu

     

„Hu, hu, ha, hu, hu, ha nasza zima zła”…. Ale my się zimy nie boimy i na śniegu wciąż bawimy 🙂 Jak widać na wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu nie ma złej pogody. Radość przedszkolaków z aktywności ruchowej na śniegu – nieoceniona 🙂

Zimowe zabawy na śniegu 2021

Wizyta dietetyka

    

Dieta nie tylko dorosłym, ale jak się okazało również dzieciom kojarzy się z zakazami, „że czegoś nie wolno”, z „niesmacznym jedzeniem”, „że trzeba się odchudzać”. Takie skojarzenia z dietą miały nasze przedszkolaki. Jednak po wizycie pani dietetyk z „Smaczna Dieta” w Gorzowie Wielkopolskim dzieci dowiedziały się, a także same przekonały, że dietetyczne jedzenie może być bardzo pyszne i jednocześnie zdrowe. Dziękujemy „Smacznej Diecie” za zarażenie nas pasją do przygotowywania pysznych i zdrowych posiłków.

Wizyta dietetyka 2021

Jesienny spacer „Wiewiórek” do lasu

     

Aktywność fizyczna w codziennym życiu jest bardzo ważna – wiedza o tym nasze przedszkolaki rozmawiając niejednokrotnie na ten temat podczas codziennych zajęć w przedszkolu. Naturalna potrzeba ruchu sprawia, iż naszych podopiecznych wcale nie trzeba namawiać na spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Tym razem „Wiewiórki” cieszyły się ze wspaniałego spaceru po lesie przy okazji obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

Jesienna wycieczka wiewiórek do lasu

Sałatka jarzynowa „Jeżyków”

    

Przedszkolaki poznały już smak sałatki owocowej, nie tylko dlatego, że taki deser często jedzą w przedszkolu, ale przede wszystkim, że miały możliwość, aby przygotować ją samą. Teraz nadeszła pora na sałatkę warzywną. Zdawać by się mogło, ze dzieci niezbyt chętnie jedzą warzywa – nic bardziej mylnego ! 🙂 Nasze przedszkolaki chętnie zjadały przygotowaną przez siebie sałatkę 🙂 Ważne też, ze podczas jej przyrządzania dowiedziały się ile i jakie zdrowe składniki dostarczamy dla naszego organizmu jedząc warzywa.

Sałatka warzywna Jeżyków

Dzień Przedszkolaka

    

Jak co roku nasze przedszkole aktywnie uczestniczy w „Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka”. To bardzo ważny dzień dla naszych przedszkolaków, ale i dal wszystkich przedszkolaków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W tym dniu zawsze jest bardzo wesoło, dzieciom dzień umilają różnorodne atrakcje przygotowane przez pracowników przedszkola we współpracy z Radą Rodziców. Nie zapominamy jednak o zdrowym odżywianiu – niezależnie od dnia zdrowe nawyki to podstawa! A nasze dzieci chętnie jedzą owoce i warzywa, jak to widać było i w tym pięknym dniu.

Dzień przedszkolaka 2021 cz.2

Grupa „Jeżyki” przygotowywała pyszną owocową sałatkę.

     

Dzieci utrwaliły nazwy znanych owoców, a także poznały nowe. Przedszkolaki dowiedziały się, że taka sałatka dostarcza do organizmu witamin, błonnika, przeciwutleniaczy. A do tego, często ma niski indeks glikemiczny – trudno to było zrozumieć dzieciom, jednak Wy – Przyjaciele naszego przedszkola pamiętajcie o tym 🙂 Warto spróbować samemu w domu. Smacznego 🙂

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa- Jeżyki