Ramowy rozkład dnia grupy „Jeżyki”

Ramowy Rozkład Dnia
Grupa „Jeżyki”

6.30 – 8.30 – Codziennie rano przychodzimy do przedszkola. Żegnamy się z mamą, tatą a witamy z panią i zaczynamy zabawę z kolegami i koleżankami. Zgodnie bawimy się w kącikach zainteresowań, rysujemy, korzystamy z zabawek dostępnych w sali.

8.30 – 9.00 – Przygotowujemy się do śniadania. Wspólnie sprzątamy zabawki, dbamy o porządek, myjemy dokładnie ręce – instruktarz prawidłowego mycia rąk.

9.00 – 9.30 – Jemy śniadanie. Kulturalnie spożywamy posiłek, grzecznie siedzimy – nie rozmawiamy, nie kręcimy się na krzesełkach, dbamy o estetyczne spożywanie posiłku.
Po skończonym śniadaniu dziękujemy za pyszne jedzenie i pomagamy sprzątać naczynia.

9.30 – 9.45 – Teraz rączki umyć pora „O zdrowie dbam, jak to robię powiem wam! Wcieram mydło w obie ręce, między palce, młynek kręcę. Tak zarazki z nich spłukuję i dlatego nie choruję!”

9.30 – 10.30 – Bawimy się na placu zabaw, korzystamy ze sprzętu i dostępnych zabawek, pamiętamy o bezpieczeństwie podczas korzystania ze sprzętu terenowego, lub w sali – w zależności od pogody. Kiedy pada deszcz uczestniczymy w zajęciach rytmicznych, gimnastycznych, plastycznych. Świetnie się bawimy.

10.30 – 11.00 – Przygotowujemy się do posiłku – kształtujemy codzienne nawyki higieniczne, myjemy dokładnie rączki, utrzymujemy czystość w łazience.

11.00 – 11.30 – Jemy pyszną zupkę – pamiętamy o kulturalnym spożywaniu posiłku oraz
o zachowaniu prawidłowej postawy przy stoliku.

11.30 – 11.45  – Przedszkolaczek o tym wie, czyste ręce to zdrowie jest. Mydło w dłoniach pieni się i zarazki goni zeń chlapu, chlap chlapu, chlap z mydłem jestem za pan brat – dokładne mycie rączek.

11.45 – 12.15 – Bierzemy udział w zajęciach zorganizowanych z całą grupą: śpiewamy piosenki, uczymy się wierszyków, słuchamy opowiadań czytanych przez naszą panią, liczymy, rysujemy, tańczymy. Uczestniczymy w zabawach konstrukcyjnych, badawczych.

12.15 – 12.45 – Wspólnie bawimy się w kącikach tematycznych, pamiętamy o dzieleniu się zabawkami z wszystkimi dziećmi. Po skończonej zabawie wspólnie porządkujemy salę.

12.45 – 13.00 – Przygotowujemy się do posiłku – kształtujemy codzienne nawyki higieniczne, myjemy starannie rączki, utrzymujemy czystość w łazience.

13.00 – 13.30 – Jemy drugie danie i podwieczorek – pamiętamy o zwrotach grzecznościowych, dbamy o czystość podczas posiłku.

13.30 – 13.45 – „Myjcie małe rączki się, precz z tym brudem, z piaskiem precz. I pomiędzy, pod i na, trzyjcie kciuki oby dwa. Myjcie małe rączki się, precz z tym brudem, z piaskiem precz.”- prawidłowe mycie rąk.

13.45 – 14.30 – Spacerujemy – obserwujemy zmiany w przyrodzie, pogodzie szukamy skarbów, bawimy się na placu zabaw lub w sali. Kiedy pada deszczyk słuchamy opowiadań czytanych przez nauczycielkę, odtwarzanych z płyty CD, słuchamy muzyki, oglądamy bajki, wyciszamy się i relaksujemy.

14.30 – 16.00 – Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rozmawiamy sobie z naszą panią na przeróżne tematy, opowiadamy o wrażeniach z minionego dnia w przedszkolu, albo bawimy się na placu zabaw. Żegnamy się z paniami i przedszkolem. Idziemy do domku.

Edukacja językowa (niemiecki) – w piątki

Innowacje pedagogiczne:

Dziecko badaczem i odkrywcą – w czwartki

Kodowanie na dywanie – w czwartki

Wiem, co jem – we wtorki