Proponowane zadania do 24.03.2020r.

Drodzy rodzice!!!

Od dziś nasze przedszkole podobnie jak w całej Polsce jest zamknięte, ale jak Państwo wiecie to nie są ferie, wasze pociechy maja pozostać z Wami w domu. Aby proces dydaktyczno-wychowawczy nie został całkowicie przerwany Pani Zosia i Pani Agnieszka na naszej stronie internetowej codziennie będą proponować dzieciom zadania do wykonania. Bardzo zachęcamy do korzystania z niżej podanych portali edukacyjnych dzięki którym dzieci w formie zabawy będą mogły realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego.
Życzę wszystkim zdrowia i do szybkiego zobaczenia.
Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie
Ewa Drozd

http://www.zyraffa.pl/

https://www.matzoo.pl/zerowka

Zadania od Pani Agnieszki

Poniedziałek 16.03.2020r.

Wybieramy jeden obrazek który najbardziej nam się podoba, białe miejsca na obrazku wyklejamy plasteliną, kulkami bibuły lub stemplujemy palcami umoczonymi w farbie dopasowując odpowiedni kolor.

Plastelina -zadania manualne do pobrania

Wtorek 17.03.2020r.

Rysuj po śladzie a następnie pokoloruj obrazek. Połącz w pary takie same obrazki. Połącz obrazek z jego cieniem. Policz mieszkańców łąki, a następnie pokoloruj największego i najmniejszego z nich.

Rysuj po śladzie – materiał do pobrania

Połącz w pary – materiał do pobrania

Połącz z cieniem – materiał do pobrania

Policz i porównaj – materiał do pobrania

Środa 18.03.2020r.
Co tu nie pasuje?
Przyjrzyj się obrazkom i powiedz, które z elementów nie powinny znaleźć się na ilustracji i dlaczego.
Czwartek 19.03.2020r.
Hiacynt – odciski palców. Uzupełnij obrazek odciskami palców.
Wiosenna gimnastyka buzi i języka. Wykonaj przedstawione na ilustracji ćwiczenia buzi i języka.
Piątek 20.03.2020r.
Dziennik poszukiwacza wiosny
Stwórz z kartek książeczkę. W miarę możliwości podczas spacerów bądź przez okno obserwuj wraz z rodzicami przyrodę a później postaraj się wraz z nimi to wszystko zanotować w naszym dzienniku obserwacji.
Poniedziałek 23.03.2020r.
Zwiastuny wiosny
Po czym możemy poznać, że przyszła wiosna? Pozwólcie dzieciom się wypowiedzieć, na pewno coś tam na ten temat wiedzą 😉 Kiedy ich pomysły się skończą, pomocą posłużą obrazki, do pobrania poniżej, a później przeczytajcie im wiersz „Zwiastuny wiosny”.
Wtorek 24.03.2020r.
Figury geometryczne
Rysuj po śladzie odpowiednim kolorem kredki oraz postaraj się nazwać rysowane przez Ciebie figury geometryczne. A kiedy skończysz posłuchaj wraz z rodzicami Piosenki o figurach geometrycznych. 🙂

Link do piosenki:

Zadania od Pani Zosi

Poniedziałek 16.03.2020r.

Proszę, otocz pętlą tylko te obrazki, które przedstawiają zwiastuny wiosny, nazwij je i pokoloruj. Poproś także rodziców, żeby zapoznali Cię z wierszem „Oznaki wiosny” i pochwalisz się jak pięknie się nauczyłeś/łaś jak przyjdziemy do przedszkola.

Zwiastuny wiosny – materiał do pobrania

Wiersz Oznaki Wiosny

Wtorek 17.03.2020r.

Dzisiaj proszę wytnij i przyklej odpowiednie symbole pogodowe na garnki w odpowiednim kolorze. Na drugiej karcie pracy pokoloruj tylko te garnki, które zawierają wyrazy potrzebne do napisania zdania z ramki na garnku (5 – latku też możesz spróbować to zadanie wykonać). Z pomocą rodziców przeczytajcie to zdanie i wspólnie spróbujcie wyjaśnić znaczenie tego przysłowia. Na kolejnej karcie pokoloruj garnek, który dotyczy przysłowia „W marcu jak w garncu”. Możesz jeszcze, na ostatniej karcie pracy, narysować jaka może być pogoda w marcu. Życzę Wam przyjemnej pracy.

Marcowa pogoda1- materiał do pobrania

Marcowa pogoda2 – materiał do pobrania

Marcowa pogoda3 – materiał do pobrania

Marcowa pogoda4 – materiał do pobrania

Środa 18.03.2020r.

Policz, a następnie narysuj tyle kresek ile jest elementów w zbiorze (5-latki), natomiast 6-latki wpiszcie odpowiednie cyfry. Na drugiej karcie pokolorujcie obrazki. Napiszcie szlaczki po śladzie. Proszę utrwalajcie też wierszyk, żebyście mogli go powiedzieć na powitanie wiosny.

Policz i narysuj kreski albo napisz cyfry – materiał do pobrania

Policz i narysuj kreski albo napisz cyfry2 – materiał do pobrania

Szlaczki dla 5-latków – materiał do pobrania

Szlaczki dla 6-latków – materiał do pobrania

Czwartek 19.03.2020r.

Zachęcam Was dzisiaj do zapoznania się z piosenką „Maszeruje wiosna”, słowa piosenki znajdują się poniżej, a melodię, z pomocą dorosłego, znajdziesz na YouTube. Możesz także połączyć w pary takie same obrazki i je pokolorować.

Link do piosenki:

Maszeruje wiosna – słowa piosenki

Połącz w pary takie same obrazki i pokoloruj

Piątek 20.03.2020r.

Proponuję dzieciom 6-letnim pracę z kodowania – proszę pokolorujcie zgodnie z kodem
a dowiecie się co tam się ukryło. Natomiast 5-latki narysujcie po śladzie i pokolorujcie rysunek. Proszę także przypomnijcie sobie wiersz o wiośnie i pośpiewajcie piosenkę „Maszeruje wiosna”, żebyście mogli jutro wierszem i piosenką przywitać wiosnę.

KODOWANIE-SŁOŃCE – materiał do pobrania

Rysuj po śladzie i pokoloruj – materiał do pobrania

Poniedziałek 23.03.2020r.

Proszę pokoloruj wszystkie pola z ilustracjami wiosennych kwiatów. Droga, która powstanie doprowadzi Panią Wiosnę do konewki. Nazwij kwiaty, które znasz. Dzisiaj także poćwiczymy Waszą spostrzegawczość szukając różnic na obrazkach.

Droga wiosny do konewki – pobierz

Znajdź różnice – pobierz

Wtorek 24.03.2020r.

Dzisiaj utrwalimy sobie figury geometryczne oraz przeliczanie.
Policz figury, a następnie na dole karty zapisz ich liczbę kropkami (dzieci 5-letnie), cyframi (dzieci 6-letnie), określ ile jest danych figur.
Następna propozycja – wykorzystując kolejną kartę pracy, wytnij części figur, a następnie wklej w odpowiednie miejsca. Zachęcam również do wysłuchania piosenki pt. „Piosenka o prostych figurach geometrycznych”- wymień o jakich figurach była mowa w piosence i co możemy spotkać w takim kształcie. Życzę miłego dnia.

Policz figury – pobierz

Wytnij figury – pobierz

Link do piosenki:

Od 25.03.2020r. zadania są umieszczane odpowiednio w zakładkach: „Zadania od Pani Agnieszki”, „Zadania od Pani Zosi”.